Podwójne podium

W weekend 19-21 sierpnia odbyła się szósta runda tegorocznego cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Marcin Jaros, zawodnik reprezentujący barwy RTG Logistics ukończył dwa wyścigi na torze Slovakia Ring na drugiej pozycji, mimo niesprzyjających warunków.

Zajęcia na słowackim torze zlokalizowanym 40 kilometrów od Bratysławy rozpoczęły się już w piątek, a 23-letni zawodnik, dla którego jest to dopiero trzeci pełny sezon w profesjonalnych wyścigach, świetnie spisywał się już od samego początku rywalizacji.

Piątek stał pod znakiem sesji treningowej i kwalifikacyjnej. W pierwszej z nich zaplanowanej na godzinę 12:45 zawodnik ze Zgorzelca skupiał się na znalezieniu idealnych ustawień swojego pucharowego Porsche. Po wywieszeniu flagi w szachownicę przyszedł czas na przeanalizowanie onboardów i zapisów z telemetrii, natomiast tuż po 16:00 Marcin przystąpił do sesji kwalifikacyjnej, w której wywalczył 2. i 3. pole startowe odpowiednio do sobotniego i niedzielnego wyścigu.

Te różniły się od siebie diametralnie. Pierwszy wyścig został rozegrany w sobotnie popołudnie, a w Orechovej Potoni, gdzie mieści się tor Slovakia Ring, panowała iście wakacyjna, upalna pogoda. Temperatura powietrza sięgała niemal 30 stopni Celsjusza – w tych warunkach kluczowe było skupienie się na jak najlepszym kontrolowaniu stanu swojego ogumienia. Marcin poradził sobie z tym idealnie, przez cały wyścig odpierając ataki rywali i dojeżdżając do mety 6 sekund za zwycięzcą, Piotrkiem Parysem.

W niedzielę cała stawka Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe przystąpiła do zupełnie innego wyścigu. Od samego rana w Słowacji panowała pochmurna pogoda, a co kilkanaście minut z nieba spadał delikatny deszcz. Wszyscy zawodnicy ustawili się na swoich polach startowych mając w swoich samochodach założone opony na mokrą nawierzchnię, a Marcin już na pierwszym zakręcie rywalizacji popisał się świetnym manewrem, wyprzedzając swojego imiennika – Jedlińskiego.

Kolejna, siódma w tym sezonie, runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, została zaplanowana na weekend 9-11 września na czeskim torze w Brnie.

MARCIN JAROS: – To był świetny weekend. Obydwa wyścigi obfitowały w akcję, manewry wyprzedzania i wiele obrotów spraw. Udało mi się dwukrotnie stanąć na drugim stopniu podium, co niesamowicie cieszy. Pogoda była zmienna i znacząco wpłynęła na przebieg weekendu. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem drugiego wyścigu zaczął padać mocny deszcz, więc niemal cała stawka wyejchała na tor na oponach typu wet. Wyjątek stanowił Chris Bauer, który startując z końca stawki postanowił zaryzykować i wyjechał na slickach. To był naprawdę emcojonujący wyścig, dużo walki z gościnnie startującym Zeljko Drmiciem, a następnie Mariuszem Urbańskim, z którym jechaliśmy koło w koło przez kilka dobrych okrążeń. Teraz czekamy na kolejną rundę na torze w Brnie. Dzięki za miłe słowa i mnóstwo wsparcia!