Znajoma Słowacja

Po udanej treningowej części przedsezonowej nadszedł najwyższy czas, aby Marcin Jaros stanął na starcie właściwej rywalizacji w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Zawodnik RTG Logisitics weźmie udział we wszystkich ośmiu rundach prestiżowego pucharu, z których pierwsza zaplanowana jest na najbliższy weekend 15-17 kwietnia na torze Slovakia Ring.

Marcin ma już w tym roku na swoim koncie bardzo dużo pokonanych kilometrów w wyścigowym samochodzie. To wszystko za sprawą dwóch startów w morderczych maratonach: 24-godzinnym Dubaju oraz 12-godzinnym Italy-Mugello.

Tor Slovakia Ring, będący gospodarzem pierwszej tegorocznej rundy, jest dobrze znany zawodnikowi ze Zgorzelca, gdyż w poprzednim sezonie startował na tym 6-kilometrowym obiekcie w cyklach Volkswagen Golf Cup i KIA Lotos Race, skąd wywiózł puchary za drugie oraz trzecie miejsce a także za ustanowienie najszybszego czasu okrążenia.

Pierwsza z ośmiu rund pucharu Porsche Platinum GT3 CCCE zaplanowana jest na weekend 15 – 17 kwietnia, a Marcin podobnie jak reszta stawki, zajęcia niedaleko Bratysławy rozpocznie od 35-minutowej sesji treningowej zaplanowanej na piątkowy poranek. Jeszcze tego samego dnia zawodnik reprezentujący barwy RTG Logistics przystąpi do kwalifikacji, które zdeterminują pozycje startowe do 1. sobotniego wyścigu. W niedzielę, 17 kwietnia, zawodnicy kolejny raz wyjadą swoimi pucharowymi Porsche przystępując do drugiego wyścigu.

Na torze zlokalizowanym pod Bratysławą pojawią się także zawodnicy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, co zwiastuje mnóstwo emocji i adrenaliny dla kibiców, którzy zdecydują się spędzić weekend u naszych południowych sąsiadów.

MARCIN JAROS: – Pamiętam mój pierwszy start za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup – to było w ubiegłym roku podczas imprezy motoryzacyjnej na Stadionie Narodowym. Od tego wydarzenia minęło sporo czasu, a ja zdobyłem zdecydowanie większą wiedzę i doświadczenie, które wierzę że zaprocentują podczas pierwszej rundy tegorocznego pucharu Porsche Platinum GT3 CCCE. Mam miłe wspomnienia z torem Slovakia Ring – w roku 2015 przywiozłem stamtąd do domu trzy puchary z innego cyklu monomarkowego i liczę, że uda mi się powiększyć tę kolekcję. Początek sezonu to zawsze emocjonujący czas, a ja czuję, że jestem właściwie przygotowany. Czekam z niecierpliwością na rywalizację.

I runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 15 kwietnia, 16:30 – 17:05 – sesja kwalifikacyjna
Sobota 16 kwietnia, 16:55 – Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Niedziela 17 kwietnia, 16:25 – Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

Kalendarz Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

15 – 17 kwietnia – Slovakia Ring (Słowacja)
6 – 8 maja – Tor Poznań (Polska)
10 – 12 czerwca – Spa-Francorchamps (Belgia)
24 – 26 czerwca – Pannoniaring (Węgry)
15 – 17 lipca – Lausitzring (Niemcy)
19 – 21 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)
9 – 11 września – Automotodrom Brno (Republika Czeska)
23 – 25 września – Hungaroring (Węgry)